Pomoc, dziecięcy uśmiech, szczęście. Gdy słyszymy owe określenia od razu przychodzi nam na myśl Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy – fundacja charytatywna ratująca życie, przynosząca radość chorym. Jak doskonale wiemy, Lubaczów również czynnie przyczynia się do niesienia pomocy potrzebującym. Co roku przeżywamy Orkiestrę z takim zapałem jak cała Polska, jednak dla nas – miasta Lubaczowa to XXI finał był szczególny. Dlaczego?

 

Otóż dzięki datkom zebranym podczas ubiegłorocznego WOŚPu Oddział Neonatologiczny w lubaczowskim szpitalu otrzymał bardzo cenny i przede wszystkim pomocny oraz bezpieczny sprzęt.

ZAPRASZAMY DO FACEBOOKOWEJ GALERII ZDJĘĆ

7 listopada nastąpiło tzw. „odebranie” urządzeń przez szefa sztabu- Krzysztofa Czerniaka oraz jego asystenta Dawida Kopciucha.  W rozmowie przeprowadzonej z oddziałową Oddziału Neonatologicznego- panią Elżbietą Skibą dowiedzieliśmy się, iż sprzęt przekazany przez Orkiestrę okazał się być „przyjacielem każdego chorego dziecka”. „To cudowne urządzenie, które wielu dzieciom już pomogło”- mówi pani Elżbieta o jednym z urządzeń umożliwiającym oddychanie ciężko choremu noworodkowi. Ponadto teraz noworodek nie musi być kłuty, by móc zbadać stężenie bilirubiny, „Bez tej aparatury było ciężko. Musieliśmy „podtrzymywać” dziecko przy życiu do momentu przybycia karetki z Rzeszowa. W tej chwili możemy pomóc od razu”- kontynuuje. Jako mieszkańcy Lubaczowa i okolic możemy być dumni, a przede wszystkim bardzo wdzięczni za możliwość ujrzenia uśmiechu na dziecięcej twarzy, co prawda chorej, ale z szansą na lepsze życie. Miejmy nadzieję, iż  Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy jeszcze nie raz wesprze lubaczowskie maluchy.

A oto lista sprzętu przekazana Oddziałowi Neonatologicznemu Powiatowego Szpitala w Lubaczowie podczas XXI Finału Wielkiej Orkiestry  Świątecznej Pomocy:
-Stanowisko do resuscytacji noworodków
-Inkubator zamknięty
-Kardiomonitor z pulsoksymetrem
-Miernik bilirubiny
-Lampa do fototerapii

-Waga niemowlęca