Ponad 300 osób zgłosiło się pełnić funkcję wolontariusza w ramach corocznej, ogólnopolskiej akcji „Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy”. Kilkaset osób z naszych okolic już jedenastego stycznia przyszłego roku będzie dumnie nosić swoje identyfikatory, zbierając pieniądze wytrwale  w różnych miejscach miasta mimo ujemnych temperatur.

 

Przygotowania do tego wielkiego, styczniowego eventu trwają już od września. Lubaczowska delegacja: Krzysztof Czerniak, Elwira Dec, Dawid Kopciuch oraz Tomasz Hass postanowiła sprawdzić, jak one przebiegają. W  głównym sztabie WOŚPU w Warszawie, od razu udzieliła się wyjątkowa, nietuzinkowa i niebywale pozytywna atmosfera. Zaprowadzono nas do jednej z pracowni, gdzie drukowane i obrabiane są identyfikatory. Bez namysłu usiedliśmy do stołu, aby  pomóc przy pracy; na wydruki trzeba było nakleić hologramy, przybić pieczątkę, na koniec włożyć je do specjalnych koszulek i maszyn, które je laminowały. W czasie małej przerwy w pracy udaliśmy się na spotkanie z wszystkim znanym Jurkiem Owsiakiem, pomysłodawcą całego przedsięwzięcia, który oczekiwał nas. Przywitał się z nami, a po długiej rozmowie udał się na wywiad do telewizji. My wróciliśmy do naszych zobowiązań organizacyjnych.

ZAPRASZAMY DO FACEBOOKOWEJ GALERII ZDJĘĆ

Zwarci i gotowi oczekujemy podjęcia kolejnych kroków do przygotowania wielkiego finału jeszcze większej „Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy”  11 stycznia w Lubaczowie!!!!