32. Finał WOŚP odbędzie się 28 stycznia 2024 roku.
Mottem akcji jest „Tu wszystko gra OK!”. 


Cel 32. Finału WOŚP to:
Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”.

Finał WOŚP to jednodniowa zbiórka publiczna, organizowana przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Od wielu lat Finałom WOŚP towarzyszą także akcje internetowe i wydarzenia zamknięte, które rozpoczynają się już na początku grudnia.  

Chcemy być blisko Was, więc w finałową niedzielę zawsze zapraszamy Was przed ekrany telewizorów i komputerów, ponieważ przez cały dzień opowiadamy o efektach naszych działań w transmisji telewizyjnej i internetowej.   

Równocześnie w całej Polsce odbyła się największa w Polsce zbiórka publiczna. Około 120 tysięcy wolontariuszy w ponad 1600 Sztabach zebra pieniądze do tradycyjnych tekturowych puszek, a w Internecie odbywają się setki internetowych zbiórek i aukcji na naszą rzecz. Zbieramy nie tylko w Polsce, ale także na całym świecie.  

O godzinie 20:00 w finałową niedzielę zapraszamy wszystkich do udziału w happeningu pt. „Światełko do Nieba”. W tej jednej chwili prosimy wszystkich, którym bliskie są idee WOŚP, o wysłanie w stronę nieba, czyli w kierunku Dobrych Aniołów, światełka w postaci np. zapalonej zapałki, świeczki, pochodni czy sztucznych ogni.

Finałowi towarzyszy m.in. Licytacja Najbardziej Hojnych Darczyńców, w której do zdobycia są  Złote Serduszka wykonane ze złota, jakie trafiło do puszek wolontariuszy w trakcie poprzednich Finałów, oraz Złote Karty wyprodukowane dla Fundacji WOŚP przez firmę PLAY. Kulminacyjny moment, czyli finałowe starcie o Kartę i Serduszko z numerami 1, to stały element transmisji telewizyjnej. 

W ciągu 31 Finałów WOŚP zebrała blisko 2 miliardy złotych i kupiła 71,5 tysiąca urządzeń.